Hakkımızda

Tarihçe

Elektro Kalori, 1965 yılında Ankara’da yolculuğuna başladı. Kurucusu ve ortakları Av. Rafet Özbayram ve ailesidir.

O dönemlerde Türkiye’de yedek parça ve tesisat malzemesi yokluğunu bire bir ve yakından yaşayıp ticaret hayatına atılma kararıyla, fuel-oil ve motorin brülörlerinin satış, montaj, servis bakım hizmetleri ile sıhhi ve kalorifer tesisatı işlerini yerine getirmek üzere çalışmalara başlanmıştı. Elektro Kalori, 1975 yılında ticaretin merkezi olan İstanbul Karaköy’e taşınarak, sektördeki yerini ve bilinirliğini bir kez daha kanıtlamış, 1990’larda ikinci nesil ile yeni bir sayfa açılmış, şirket organizasyonu, dış ticaret ve pazarlama alanında yapılan çalışmalar ve genç ve deneyimli kadrosuyla, aile şirketi olarak kurumsal yapısını tamamlamıştır.

Çağdaş iş yapış biçimleriyle bilinçli büyüyerek öncü olan, planlama ve konusunda liderliğiyle 55 seneyi aşkın süredir ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve endüstriyel otomasyon malzemeleriyle önemli distrübütörlükler alan Elektro Kalori, toptan ve perakende satışıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Elektro Kalori Pazarlama ve Tic. Aş.’nin şirket ilkeleri; dürüstlük, güven, ciddiyet, ulaşılabilirlik, kalite, yenilikçilik, istikrar ve çevrecilik üzerine kurulmuştur.

Vizyon

Isıtma, havalandırma, iklimlendirme ve endüstriyel otomasyon pazarında ilk akla gelen, kurumsal,çağdaş, gelişen dijital dünyaya paralel, katma değeri yüksek tedarikçi ve en iyi hizmet sağlayıcısı olmak.

Misyon

Isıtma, havalandırma, iklimlendirme ve endüstriyel otomasyon pazarında faaliyet gösteren şirketlere;dijital platformlarda orijinal, kaliteli ürün, devamlılığı olan hızlı tedarik ve katma değerli hizmet sağlamak, bunun yanında tüm markalar için istenilen ve vazgeçilmez bir yapıda olmak.

Faaliyet Alanları
  • Sıvı ve Gaz Brülör parçaları,
  • Klima Santrali ve Bina Otomasyon ürünleri,
  • Fabrika Teknik Malzemeleri,
  • Kombi Parçaları,
  • Endüstriyel Otomasyon ürünleri
Destek Merkeziscreen tag